Pennine Cup Results 2013/2014


5th May 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Semi Finals
Doncaster Toll Bar 36 v 12West Leeds
Pennine Presidents Cup Competition
 Final
Queens 12 v 34Sharlston Rovers
Pennine Supplementary Cup Competition
 Final
Crofton Cougars 12 v 30Victoria Rangers

12th April 2014

Pennine Supplementary Cup Competition
 Semi Finals
Dearne Valley Bulldogs 6 v 48Victoria Rangers

5th April 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Semi Finals
West Leeds 34 v 6Shaw Cross
Pennine Presidents Cup Competition
 Semi Finals
Sharlston Rovers 32 v 6Methley Royals
Wibsey Warriors 20 v 22Queens
Pennine Supplementary Cup Competition
 Semi Finals
Sherburn Bears 10 v 50Crofton Cougars
 Quarter Finals
Dearne Valley Bulldogs 24 v 20Siddal A

29th March 2014

Pennine Supplementary Cup Competition
 Quarter Finals
Sherburn Bears 18 v 10East Leeds
 Round Two
Siddal A 70 v 0Moorends Thorne Marauders A

22nd March 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Quarter Finals
Shaw Cross 24 v 20Kellingley Welfare
Pennine Presidents Cup Competition
 Quarter Finals
Wibsey Warriors 16 v 4Thornhill Trojans
Sharlston Rovers 26 v 8Drighlington
Upton 0 v 23Queens
Pennine Supplementary Cup Competition
 Quarter Finals
Victoria Rangers 20 v 6Illingworth A
 Round Two
Eastmoor Dragons A 8 v 28East Leeds

15th March 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Semi Finals
Crigglestone-Kettlethorpe 0 v 54Doncaster Toll Bar
Pennine Presidents Cup Competition
 Quarter Finals
Methley Royals 52 v 14Illingworth
 Round Two
Bank Top Harriers 0 v 18Upton
Drighlington 44 v 4West Bowling
Pennine Supplementary Cup Competition
 Quarter Finals
Worth Village 18 v 30Crofton Cougars

8th March 2014

Pennine Supplementary Cup Competition
 Round Two
Victoria Rangers 18 v 0Burley Lions
walkover

1st March 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Quarter Finals
Greetland All Rounders 28 v 30West Leeds
Crigglestone-Kettlethorpe 54 v 4Siddal
Doncaster Toll Bar 72 v 2Stainland Stags
 Round Two
Brotherton Bulldogs 6 v 10Kellingley Welfare
Pennine Presidents Cup Competition
 Round Two
Brighouse Rangers 28 v 54Methley Royals
Pennine Supplementary Cup Competition
 Round Two
Kinsley Raiders 20 v 22Sherburn Bears
FT 20-20
AET 20-20
Golden Point after 119 mins
Hollinwood 8 v 38Crofton Cougars
Dearne Valley Bulldogs 56 v 18Allerton Bywater A
Illingworth A 24 v 16West Bowling A
Worth Village 18 v 4Ovenden
 Round One
Methley Royals A 16 v 46East Leeds
Siddal A 18 v 16Brighouse Rangers A
Victoria Rangers 23 v 10Whinmoor

22nd February 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round Two
Shaw Cross 44 v 10Littleborough
Pennine Presidents Cup Competition
 Round Two
Thornhill Trojans 32 v 10Queensbury

15th February 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round One
Selby Warriors 16 v 46Brotherton Bulldogs
Pennine Presidents Cup Competition
 Round Two
Birkenshaw 0 v 18Queens
walkover
Brighouse Rangers postponedMethley Royals
Bank Top Harriers 6 v 10Upton
abandoned 15 Mins player injury
Pennine Supplementary Cup Competition
 Round One
Methley Royals A postponedEast Leeds
Siddal A postponedBrighouse Rangers A

8th February 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round Two
Shaw Cross postponedLittleborough
Wyke 8 v 38Doncaster Toll Bar

1st February 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round One
Selby Warriors postponedBrotherton Bulldogs
Pennine Presidents Cup Competition
 Round Two
Chequerfield Rangers 14 v 28Sharlston Rovers
Drighlington postponedWest Bowling
Thornhill Trojans postponedQueensbury
New Earswick All Blacks 0 v 50Wibsey Warriors
Birkenshaw postponedQueens
Brighouse Rangers postponedMethley Royals
Bank Top Harriers postponedUpton
Pennine Supplementary Cup Competition
 Round One
Methley Royals A postponedEast Leeds
Kinsley Raiders 18 v 0King Cross Park A
walkover
Victoria Rangers postponedWhinmoor
Siddal A postponedBrighouse Rangers A
Sherburn Bears 12 v 0Emley Moor

18th January 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round Two
West Leeds 18 v 0Troydale Trojans
walkover
Greetland All Rounders 30 v 26Wibsey Warriors A
Hunslet Old Boys A 12 v 18Stainland Stags
Wyke postponedDoncaster Toll Bar
Pennine Presidents Cup Competition
 Round Two
Illingworth 18 v 10Lindley Swifts
Pennine Supplementary Cup Competition
 Round One
Eastmoor Dragons A 18 v 0Garforth Tigers
walkover
Harehills Pigeons 20 v 21Illingworth A
Moorends Thorne Marauders A 22 v 20Thornhill Trojans A
Cowling Harlequins 0 v 12Worth Village
Ovenden 18 v 0Odsal Sedbergh A
walkover
Selby Warriors A 20 v 24West Bowling A
Dearne Valley Bulldogs 18 v 0Meltham All Blacks
walkover

11th January 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round Two
Siddal 32 v 1Odsal Sedbergh

4th January 2014

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round Two
Crigglestone-Kettlethorpe 22 v 0Boothtown Terriers
Pennine Presidents Cup Competition
 Round One
Slaithwaite Saracens 8 v 28Wibsey Warriors
Thornhill Trojans 18 v 0Moorends Thorne Marauders
walkover
Pennine Supplementary Cup Competition
 Round One
Burley Lions 46 v 24Beeston Broncos

7th December 2013

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round One
Hanging Heaton 6 v 44Doncaster Toll Bar
Pennine Presidents Cup Competition
 Round One
Keighley 8 v 24Queensbury
Methley Royals 44 v 10Dewsbury Moor
Pennine Supplementary Cup Competition
 Preliminary Round
Victoria Rangers 60 v 8Hoyland Vikings

23rd November 2013

Pennine Presidents Cup Competition
 Round One
West Bowling 44 v 16Morley Borough
Sharlston Rovers 18 v 0Bentley Good Companions
walkover
Drighlington 28 v 16Hunslet Old Boys
Lindley Swifts 20 v 16King Cross Park
Pennine Supplementary Cup Competition
 Preliminary Round
Emley Moor 24 v 4Wyke A

16th November 2013

Andrew Bennett Memorial Trophy Competition
 Round One
Queensbury A 18 v 20Kellingley Welfare
Selby Warriors postponedBrotherton Bulldogs
Dodworth 0 v 18Odsal Sedbergh
walkover
Siddal 30 v 12Underbank Rangers
Boothtown Terriers 48 v 14Sharlston Rovers A
West Craven Warriors 18 v 42West Leeds
Crigglestone-Kettlethorpe 30 v 28Woodhouse Warriors
Wortley Dragons 12 v 28Wibsey Warriors A
Littleborough 18 v 0Clayton
walkover
Hunslet Old Boys A 44 v 28Silsden
Shaw Cross 22 v 26Allerton Bywater
Farnley Falcons 24 v 42Stainland Stags
Pennine Presidents Cup Competition
 Round One
Chequerfield Rangers 24 v 16Batley Boys
Illingworth 36 v 10Newsome Panthers
Halifax Irish 0 v 46Queens
Ossett Trinity 12 v 28New Earswick All Blacks
Birkenshaw 42 v 12St Josephs
Pennine Supplementary Cup Competition
 Preliminary Round
Harehills Pigeons 90 v 6Queensbury B
Halton Moor Storm 20 v 36East Leeds
Greetland All Rounders A 30 v 32Brighouse Rangers A
Wetherby Bulldogs 20 v 42Ovenden
Burley Lions 18 v 0Ryhill Hammers
walkover
Slaithwaite Saracens A 34 v 24Wakefield City
Rodley Rockets 16 v 26Illingworth A